GERİ DÖN Lütfen aşağıda belirtirlen alanları doldurunuz. (*) yıldızlı alanlar doldurulması zorunlu alanlardır.

Email *  
Ad *  
İkinci Ad  
Soyad *  
Vatandaşlık *  
Adres *  
Telefon - 1 *  
Telefon - 2  
Yaş *  
Doğum Tarihi *  
Doğum Yeri *  
Saç Rengi *  
Göz Rengi *  
Boy *  
Göğüs *  
Bel *  
Kalça *  
Kilo *  
Ayakkabı No *  
Giysi Bedeni *  
Mayo Bedeni *  
 
Nerede çalışıyorsunuz?
 
Ne iş yapıyorsunuz?
 
Favori hobileriniz nelerdir?
 
Hangi sporları yaparsınız?
 
Yaşamdan beklentileriniz nelerdir?
 
Akıcı olarak konuştuğunuz diller nelerdir?
 
Aşağıdaki kutucuklardan uygun olanı işaretleyiniz.
Bekar mısınız? *   Evet / Hayır
Suç kaydınız var mı? *   Evet / Hayır
 
Resimler
Resim (portre) *  
Resim (mayolu) *  
 

I.STANDART KRİTERLER

 1. Yarışmacıların 18 yaşını doldurmuş olmaları ve 26 yaşı geçmemiş olmaları gerekmektedir.
 2. Boy olarak en az……………………… kilo olarak……………………olması gerekmektedir.
 3. Yarışmacının ulusal sponsor tarafından ulusal yarışmacı seçilmiş veya birincinin katılamaması durumunda yerine geçebilecek kişi olması.
 4. Yarışmacı yüksek morale ve özgüvene sahip, çekici, karakterli ve güzel bir fiziğe ve yüze sahip olmalıdır.
 5. Yarışmacı bekâr olmalıdır.

 

II.YARIŞMACI TEMİNATLARI VE SORUMLULUKLARI

 1. Yarışmacı yarışmanın yapılacağı Türkiye / Antalya’ya 01/ 11 / 2008 tarihinde varma zorunluluğu vardır.
 2. Yarışmacı yarışma süresince kullanacağı kıyafetlerini yanında bulundurmak zorundadır:
  1. 1 adet ulusal kostüm (çok önemli)
  2. 1 adet gece elbisesi
  3. Günlük kıyafetler
  4. Kişisel mayo ve diğer plaj kıyafetleri
  5. Kıyafetlere uygun ayakkabı ve aksesuarlar
 1. Yarışmacı yarışmanın düzenlendiği ülkeye varışından yarışma bitiminin sonrasına kadar kendi kendine rehberlik etmek durumundadır.
 2. Yarışmacı yarışma esnasında ve organizasyonun düzenlediği resmi partide bulunmak ve kurallara uymak zorundadır; otelden ayrılamaz.
 3. Yarışmacı yarışma süresince özel bir iş kabul edemez.
 4. Yarışmacı, organizasyonu düzenleyenin yarışmayı tanıtma amaçlı, fotoğraf ve Video çekimine izin verecektir.
 5. Yarışmacı, yarışmayı tanıtma amaçlı radyo, film, moda gösterileri, yazılı basında yer alacaktır.
 6.  Yarışmacı, organizasyonun yarışma süresince düzenlemiş olduğu televizyon filmi ve fotoğraf çekimlerinde yer   alacaktır.
 7. Yarışma süresince yarışmacı, her zaman tüm aktivitelerde işbirliği yapacaktır.
 8. Yarışmacı birinci olmamış veya yüksek bir derece almamış veya organizasyonu düzenleyen şirketin yarışmacıyı, yarışmanın düzenlendiği ülkede ya da moda gösterileri, modellik gibi başka destekleyici aktiviteleri gerçekleştirmek üzere diğer ülkelerde bulundurma durumu yok ise yarışmacı iki gün içinde veya ona uyan ilk uçuş zamanında ülkesine dönecektir.
 9. Yarışmacıya, fazla bagaj masrafları, havalimanı vergisi ve kişisel masraflar için yeterli yardım yapılacaktır.    

 

ÖZEL KOŞULLAR

 1. Yarışmacı yukarıdaki koşullara uymadığı takdirde organizasyonu düzenleyen şirket yarışmacının adaylığını veya yarışmada derece almışsa derecesini iptal etme hakkına sahiptir. Yarışmacı bu durumda en kısa sürede yarışmanın yapıldığı ülkeden ayrılmak zorundadır.
 2. Güvenlik kontrolleri ve dönüş rezervasyonlarının teyit edilmesindeki amaç tüm yarışmacıların ve misafirlerin pasaportlarını ve uçak biletlerini organizasyon komite yetkililerine varışlarında gösterme gerekliliğidir.
 3. Tüm 18 yaş altı yarışmacılar ailelerinin imzaladığı onay mektubunu organizasyon komitesine sunmak zorundadır.

   
III. DERECEYE GİRME VEYA ‘2 nci MISS EU BEAUTY CONTEST SEÇİLME
      DURUMUNDA

 1. Kazanan yarışmacı, Organizatör ile imzalamış olduğu yegane temsilcilik sözleşmesi dışında Kraliçelik ünvanını hiçbir şekilde reklam aracı olarak kullanamayacaktır.

2. Hizmet yılı içinde Kraliçe, Miss EU Beauty Contest yarışmasının itibarını sarsacak, gülünç ve küçük duruma düşürecek davranışlardan kaçınarak ahlaka uygun davranışlarda bulunacak, ahlaka ve yasaya aykırı davranışlarda bulunmaktan kaçınacaktır.

 1. Gelen başarıdan hemen sonra, yarışmacı MİSS EU BEAUTY CONTEST komitesi ile yegane temsilcilik sözleşmesi imzalama borcu altına girecektir. Organizasyon Komitesi,yarışmacıya genellilkle kraliçe olunduğu dönemde gelen  kişisel görünümü ile ilgili, modellik ve reklam filmleri konusunda yapılan tekliflerin kabulu konusunda yardımcı olmak için kraliçe ile bir sözleşme yaparak bu  sözleşmeyi yürürlüğe koymak yükümlülüğü altına girecektir. Bu sözleşme ödüller veya para kazananlara takdim edilmeden önce taraflarca imzalanacaktır. Eğer Miss EU Beauty Contest  yılı boyunca Kraliçe kendisine düşen borçları herhangi bir durumda yerine getirmezse girişimci ondan Kraliçe ünvanını ve ödülleri geri alarak ondan sonraki ilk kazananı Miss EU Beauty Contest ilan edecektir. Bu durum karşısında ünvanın elinden alınan Kraliçe tüm verilen ödülleri, paralları ve Organizasyon tarafından yapılan tüm diğer harcamaları girişimciye geri iade etmek ve özemek zorundadır.

 

 

 

4. Talep olduğu takdirde yarışma sonrası aktiviteler niteliğinde tüm kazananlar ve komite tarafından seçilen diğer yarışmacılar en az 7 gün veya daha fazla gün Türkiye’de veya yarışmanın yapıldığı ev sahibi ülkede kalarak, turne ile ülkeyi dolaşmak zorundadır. Bu aktivitelere örnek olarak; moda programları, basın toplantıları, nezaket ziyaretleri ve organizasyonun özel istekleri gösterilebilir. Yarışma sonrasında Türkiye veya ev sahibi ülkede yarışmacıların geçirecekleri süre boyunca tüm ulaşım, hotel ve yemek ihtiyaçları organizasyon tarafından karşılanacaktır.

IV) GİRİŞİMCİ/EV SAHİBİ ORGANİZATÖR YARIŞMACILARA KARŞI YÜKÜMLÜ OLACAK:

1. Girişimci veya ev sahibi organizatör tarafından yarışmacı kızlara yarışmanın yapılacağı ülkeye veya ülkelere önceden ücreti ödenmiş ulaşım biletleri sağlanacaktır.

2. Yarışmacı havaalanına varış saatinde organizasyon tarafından karşılanacak ve gidiş tarihine kadar organizasyondan yardım alacaktır.

3. Yarışmacıya, yarışma süresince uygun bir otel ve yemekler sağlanacaktır.Yemekler otel odalarının fonksiyonlarına veya ev sahibi fonksiyonlarına göre belirlenecektir. Bunlar haricindeki harcamalar; oda servisi,telefon görüşmeleri, sigara, alkollü içecekler, kablolu televizyon ve likörlü içecekler yarışmacının kendi kişisel hesabına yazılacaktır.

4.Yarışmacıya, yarışma süresince kişisel veya toplu halde assistanlık yapacak bir kişi tahsis edilecektir.

5.Yarışmacıların, tüm programlarını zamanında yapabilmesi için ulaşım ve rehber sağlanacak.

6.Yarışmacının, yarışma boyunca iyi yürümesi ve düzgün bir görüntü sergilemesi kontrol edilecek, bu konuda tavsiye verilecek, rehberlik yapılacak ve gerektiğinde organizasyon tarafından denetlenecektir.

            I……..(isim)……..of……… (ülke)…………

Yukarıda ifade edilen yarışmacı olarak bu belgeyle yukarıdaki bilgileri okuduğumu ve anladığımı açıklar ve kabul ederim. Bu belgeyle, yapılacak olan ‘2 nci Miss EU Beauty Contest International ’ yarışmasında gerekli koşullara ve şartlara uyarak yer alacağımı ve final de jürinin vereceği kararlara riayet edeceğimi, organizatör ile anlaştığımı ifade ederim.

 
Yukarıdaki başvuru sözleşmesini okuyup, anladım ve kabul ediyorum